Medyczny Trening Terapeutyczny przed sezonem zimowym!!! 31.08.2015

Jeśli chcesz się dobrze przygotować do sezonu zimowego, zmniejszyć ryzyko kontuzji lub po prostu poćwiczyć dla zdrowia pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów zapraszamy na Medyczny Trening Terapeutyczny!

Medyczny Trening Terapeutyczny (MTT) jest specjalistycznym treningiem mający m.in. na celu:

-zmniejszenie ryzyka powstania urazów i schorzeń narządu ruchu,

-przyspieszenie powrotu do możliwie pełnej sprawności po przebytej kontuzji lub przeciążeniu

-zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej

-zmniejszanie dysbalansu mięśniowego

-pobudzanie układu oddechowego i krążenia.

- zmniejszanie lub likwidację deficytów zakresów ruchu w stawach kręgosłupa lub stawach kończyn

Słowo medyczny nie oznacza (wbrew powszechnej opinii), że w trakcie treningu używane są wyłącznie małe, podprogowe obciążenia. Oznacza to raczej, że trening ten programowany jest w oparciu o wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki człowieka, a obciążenia, jeśli jest taka potrzeba mogą być m.in. submaksymalne, czy maksymalne.

Podstawowym założeniem  MTT jest diagnostyka, której celem jest wychwycenie  ewentualnych deficytów w funkcjonowaniu narządu ruchu. Na podstawie wyników badań opracowany zostaje indywidualny trening mający możliwie szybko zlikwidować powyższe deficyty jak i zminimalizować ryzyko ich nawrotów. MTT to także prewencja przed urazami, jak i „wzmocnienie” układu mięśniowego .

MTT skupia się na szeroko rozumianym zdrowiu nie tylko dlatego, że w sporcie zawodowym i amatorskim zdrowie ma wartość nadrzędną, ale także dlatego, że bez niego nie jest możliwe osiągnięcie wysokiej formy sportowej.

Powyższy trening składa się z trzech części:

-części diagnostycznej- badanie w gabinecie rehabilitacyjnym na ul. Sobieskiego 10; umówienie się na termin spotkania możliwe pod numerem +48 606 316 161

-właściwy Medyczny Trening Terapeutyczny- spotkania w soboty o godzinie 9.30 na sali Klubu Sportowego Kodokan przy  ul. Szobiszowickiej  27 w Gliwicach

-indywidualny trening wykonywany w warunkach domowych (wcześniej trening jest wysłany w formie elektronicznej)

Odpłatność:

karnet miesięczny= 120 zł

jednorazowy trening= 40 zł

Cena obejmuje trening pod okiem wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów oraz indywidualny plan treningowy dla każdego z uczestników do wykonania w warunkach domowych

Michał Szlęzak to znany, certyfikowany terapeuta manualny. Obecnie prowadzi kursy z zakresu Medycznego Treningu Terapeutycznego oraz asystuje na kursach terapii manualnej wg standardu IFOMT. Praca na Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pozwala pogłębiać mu biomechanikę i anatomię narządu ruchu – tak ważną w prawidłowym programowaniu treningu. W swojej praktyce Michał Szlęzak diagnozował, trenował wielu wybitnych sportowców: m.in:

- Polskiej Kadry Polski w Siatkówce Kobiet

- Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Narciarstwie Alpejskim

- reprezentantów Polski w Tenisie Ziemnym

- Reprezentacji Polski w Futsal-u

- reprezentantów Polski w Piłce Nożnej

- zawodników  i zawodniczek z boisk I ligi w grach zespołowych

- reprezentantów Polski w kolarstwie szosowym, MTB i torowym

Satrtujemy w sobotę 12 września!

Godzina: 9.30

Miejsce: wyremontowana sala Klubu Sportowego Kodokan przy ul. Szobiszowickiej  27 w Gliwicach